LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlestick 14688106
nr 1468 8106
CANDLESTICK
early 20th century, nickel silver. Height: 31,
tidigt 1900-tal, nysilver. Höjd: 31 cm
400
SEK 150
Tuesday May 24 2022
at 18:11:42
17/5 17:33:12
100 kr
22/5 16:25:23
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.